Wat mag eten kosten?

Wat kost het eigenlijk om je dagelijkse warme maaltijd klaar te maken? Dat hangt natuurlijk van vele variabelen af. Zoals de keuze van ingrediënten, de bereidingsduur en de energie die ervoor nodig is. Maar ook van zaken als derving (wat gooi je weg) en voorraad (wat staat er allemaal in je keukenkastje). Ten slotte zou je ook de factor tijd kunnen meewegen. Nu kost je privé tijd natuurlijk geen geld, maar in de tijd dat je kookt had je ook iets anders kunnen doen wat voor jou de moeite waard is.

Volgens het Nibud in samenwerking met het Voedingscentrum kost een warme maaltijd gemiddeld € 2,78 aan verse ingrediënten. (prijsnivo 2015) Voor een één-persoons huishouden kun je daar nog 10% bij optellen. Tel daarbij de benodigde energie op voor verhitting, afwas, koeling etc. (ca. 4%), derving (ca. 10%) en voorraad (ca. 6%) dan betaal je voor een gemiddelde maaltijd totaal maximaal ca. € 3,70 per persoon. Uiteraard, eet je soep met brood, dan ga je besparen. Geniet je van een biefstuk met pepersaus, dan stijgt het gemiddelde.

Wat kost een gemiddelde afhaal maaltijd?
Pizza met 2 toppings: € 6,–
Chinees menu 1 persoon: € 7,95
Dönner/shoarma plate: € 10,–
Hamburgermenu snackbar: € 8,75
Satémenu snackbar: € 7,95
Big Mac Menu: € 5,95*
Verse Sushi box 1 persoon: € 11,95

* Kanttekening bij het Big Mac menu: dit is fabriekseten en kan dus door de massale bereiding goedkoper worden aangeboden. Hetzelfde geldt voor de kiloknallers en de bamibakken.

Het is onze passie om een gezonde en smakelijke maaltijd voor een breed publiek beschikbaar te stellen. Met een verkoopprijs van € 6,95 voor ca. 575 gram verse maaltijd bieden we een goede keuze.

plus elburg introductie

12 comments on “Wat mag eten kosten?Add yours →

  1. Waar zijn uw maaltijden koop in Lelystad? De Botter is voor mij te ver weg bij de Plusmarkt, ik heb geen auto. Dank voor uw antwoord

  2. Een paar kanttekeningen…. ten eerste: waarom geen vegetarische maaltijden? ten tweede: ik ben een hele kleine eter, voor mij zou een portie van ca. 375 gram meer dan voldoende zijn, 575 gram is veel te veel en ten derde: heel jammer dat jullie niet in Dronten leveren.

    1. Hi Monica, bedankt voor je reactie. In antwoord op je reactie: vegetarisch hebben we geprobeerd, maar daarvoor was nog onvoldoende interesse. We gaan het wel nog eens proberen. De portie is inderdaad ruim. Je zou er bijvoorbeeld twee keer mee kunnen doen. Het is allemaal vers, dus na opening nog een paar dagen houdbaar of in te vriezen. Een grote eter krijgt het wel op en bij sommige huishoudens eet men met z’n tweeën van één maaltijd. Ten slotte: Je kunt ons vinden bij Jumbo Binnenloop en Jumbo Wardhof. Heb je al eens de maaltijd geproefd inmiddels? Hrgr. Michiel

  3. Ik ben eigenlijk geen ‘kant en klaar’ klant, maar door de vele positieve reacties in mijn omgeving toch een keer geprobeerd. Conclusie: dit is geen kant en klaar maaltijd, maar een heerlijke verse maaltijd, echte verwennerij. Ik kom zeker terug. Kunnen jullie ook een keer wat doen met volkoren pasta, zilvervliesrijst, peulvruchten e.d. ?

  4. hier wordt verse Hongaarse goulash gemaakt,
    1 kilo sucadelappen,2 uien 3 x paprika geel groen rood,verse knoflook 3 tenen peper,laurierblaadje aardappelen tomaten selderij geen zout.en kruiden bieslook,plus circa 4 uur sudderen heerlijk met bruine bonen.

  5. Ik kook met veel plezier voor mij zelf. Maar voor een één-persoonsuishouden kom je met dit budget echt niet uit zeker omdat je veel ingrediënten over houdt/weg gooit of met allerlei spul blijftmzitten dat je maar 1x gebruikt. Jullie maaltijd is echt super en zeker niet te duur voor wat je krijgt. Komen jullie ook in Dronten?

    1. Dag Margot, bedankt voor je bericht. Koken blijft leuk, vinden wij ook. We blijven ons best doen om een lekkere en gezonde maaltijd voor een redelijk bedrag te bieden. Dronten staat wel op ons verlanglijstje, dus wie weet… Hrgr. Michiel

  6. Hi Michiel, Vanavond gekookt voor 4 personen: scharrel kipfilet 450 gr. € 4,95 + 2 pakjes panklare groenten € 3,80 + 1 flesje roerbaksaus € 1,75 + pak mihoen & kruiden € 1,99 + nog wat kruiden/olie enzo totaal € 13,05 voor vier man ofwel € 3,26 p.p. Dus jouw rekensom klopt wel zo’n beetje. Jouw maaltijd is het dubbel en dwars waard, gewoon zo doorgaan. Vandaag zelf gekookt, morgen ga ik jouw draadjesvlees halen, daar heb ik zelf geen tijd voor. Groet, Pim

    1. Hé Pim, niet slecht. Roerbaksausje zit natuurlijk wel smaakversterkers e.d. in 🙂 die laat ik liever weg. Maar, inderdaad, de nummers kloppen. Geniet van het draadjesvlees morgen! Gr. Michiel

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *